Yazar Hakkında

Yasin Gökçe

Yasin GÖKÇE
Yazar

Yasin Gökçe, 1955 doğumlu bir köy çocuğudur. Köylü bir çocuk olması, doğayla olan dostluğuna, sevgisine katmerli değerler katmış, kendi yaşadıkları alanların florası, faunası onun belleğinde hep kalmıştır. Köyünden okul eğitimi için yıllarca uzak kaldı fakat buna rağmen hâlâ köyünün suyunu, toprağını ve ayak bastığı tüm alanları hayalinde gezen bir yolcudur.

Yolu üzerindeki ardıçları, meşeleri, payemleri, su kenarındaki söğütleri, su birikintisi çevresindeki topuk otlarını hiç unutmadı. İlkokulunu köyünde okudu. Ortaokulu ve liseyi Isparta Şehit Ali İhsan Kalmaz Lisesinde, Vakıflar Yurdunda kalarak bitirdi. Üniversiteyi Karadeniz Teknik Üniversitesinde okuyarak makine mühendisi oldu.

Mezuniyet sonrası memurluk, özel sektör ve serbest çalışma dönemleri oldu. Hâlen mesleğiyle ilgili aktif çalışmakta olup, yaşamında doğallığı, hep özgürlüğe kavuşmak olarak algıladı. Özgür olmayı, insan yaşamında olmassa olmazlardan saydı. Bu iklimi, bu ortamı sağlayan mekânın da köy olduğuna inandı. Köyde doğdu, yaşamının en önemli bölümünü köyde geçirdi.

Doğayla iç içe olmak, ona sevgiyi, özlemi, yeşermeyi, solmayı; en önemlisi de yaşamayı öğretti. Akan suları , pınarları, pınar oluklarını, kenarda yükselen söğütleri, ardıçları, gölgesindeki keklik yuvalarını, dağlarda eriyen karların açtığı topraklardan fışkıran çiğdemleri, nevruzları gördü.

Kara eşeğin hizmetini, sarı ineğin sütünü, ahır bitişiğinde tüneyen tavukların sessizliğini yine köyde gördü, köyde yaşadı. Köy yaşamının bedenimize nasıl bir özgürlük oksijeni yüklediğini köyde yaşarken tattı. İnsan ilişkilerindeki sıcak ve güvene dayalı iklimi de köyde tattı. Bu yüzden doğa sevdalısı olup doğaya olan sorumlu hayatını hiç unutmadı…

Yasin GÖKÇE kitapları

-40%
Orijinal fiyat: 115,00₺.Şu andaki fiyat: 69,00₺.
-40%
Yeni
Orijinal fiyat: 110,00₺.Şu andaki fiyat: 66,00₺.

diğer yazarlar

Füsun Göncü

FÜSUN GÖNCÜ
YAZAR / BASIN DANIŞMANI

İstanbul’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Heybeliada’da, liseyi Levent Meslek…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…