fbpx

KİTAPLAR, DÜNYAYI KEŞFETMENİN EN İYİ YOLUDUR!

Değerli yazarlarımızın sunduğu eserler ile hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabilir ve düşüncelerinizi derinleştirebilirsiniz.

Kitap Okutan sayfalarındaki Kitaplar bilgi ve deneyimlerin en içten kaynağıdır!

171 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

-40%
Orijinal fiyat: 150,00₺.Şu andaki fiyat: 90,00₺.
-40%
Orijinal fiyat: 140,00₺.Şu andaki fiyat: 84,00₺.
-40%
Orijinal fiyat: 130,00₺.Şu andaki fiyat: 78,00₺.
-40%
Orijinal fiyat: 120,00₺.Şu andaki fiyat: 72,00₺.
-40%
Orijinal fiyat: 110,00₺.Şu andaki fiyat: 66,00₺.
-40%

Kitaplar

İdadi

Orijinal fiyat: 90,00₺.Şu andaki fiyat: 54,00₺.
-40%
Orijinal fiyat: 110,00₺.Şu andaki fiyat: 66,00₺.
-40%

Çocuk Eğitimi

Dinozor Peti

Orijinal fiyat: 120,00₺.Şu andaki fiyat: 72,00₺.
-40%
Orijinal fiyat: 270,00₺.Şu andaki fiyat: 162,00₺.
-50%
Orijinal fiyat: 435,00₺.Şu andaki fiyat: 217,50₺.
-40%
Orijinal fiyat: 120,00₺.Şu andaki fiyat: 72,00₺.
-40%

Kitaplar

Aşka Hasret

Orijinal fiyat: 120,00₺.Şu andaki fiyat: 72,00₺.

Kitaplar

Günümüzde pek çok alanda yazılmış birbirinden farklı kitaplar mevcut. Sayısı ne kadar çok olursa olsun kitap tercihinde biraz seçici olmak gerekiyor. Yayınevleri, seçicilik konusunda okuyuculara yardımcı olan önemli kuruluşlar. İlgi gören bir kitabı en uygun fiyatla alabileceğiniz yerler de tam olarak yayınevleri.

Her yayınevi aynı titizlikle hizmet sunmamakla birlikte kaliteli hizmet sunan yayınevleri de bulunuyor.  Kitap seçiminde yayınevlerinin tavsiyeleri dikkate alınmalı. Bir yayınevine girdiğinizde en çok satanların olduğu kitaplık rafı, kitap seçiminde zorluk yaşayanlar için yardımcı olabilir. Dijital platformların gelişmesiyle yayınevleri de dijital hale gelmiş durumda. En çok satılan kitaplar için web sitelerinde bir “çok satan kitaplar” menüsü açmak yeterli oluyor.

Kitap türleri hakkında genel hatlarıyla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Kitaplar hepimizin en iyi dostları. Dostlarımızı tanımak için kitap türleri hakkında yazdığımız bu yazı oldukça bilgilendirici.

Çok Satan Kitaplar

Bir yayınevinin, okurları için yapabileceği en önemli hizmet çok satan kitaplar listesi oluşturmak. Bu sayede okurlar o dönemde hangi kitapların ilgi gördüğünü anlayabilirler. Satışı en çok yapılan kitaplar, o dönemde hangi kitapların okuyucu kitlesi tarafından tercih edildiğini gösteriyor.

Herhangi bir yayınevi girdiğinizde genellikle çok satanlar için ayrı bir rafın hazırlanmış olduğunu görürsünüz. Bu listedeki kitaplar, tür bazında karışık bir şekilde sıralanır. Yani hiçbir kitap kendi türüne göre tasnif edilmez. Bu kitapları diğerlerinden ayıran en önemli özellik, o dönemde en çok satılan kitaplar olmaları. Yoksa bu listede genellikle birbiri ile alakası olmayan kitaplar türleri yer alır.

Yeni Çıkan Kitaplar

Yayınevlerinin çok satanlara yönelik özel bir raf hazırladıklarından bahsetmiştik. Bazı yayınevleri, yeni çıkan kitaplar için de ayrı bir raf düzenliyor. Günümüzde kitap satışlarının dijital platformlara kaymış olması da durumu değiştirmiyor. Yeni çıkan kitaplar o dönemde hangi konuların yazarlar tarafından kaleme alınacak kadar değerli olduğunu gösteren bir unsur.

Genellikle web sitesi ya da sosyal medya hesapları üzerinden satışlarının büyük bir kısmını yapan yayınevleri, dijital ortamlarda da yeni çıkmış olan kitaplar için özel bir bölüm düzenliyor. Okuyucular bu sayede hangi kitapların en son çıkan kitaplar olduğunu anlayabiliyor. Bazı yayınevleri, yeni çıkmış olan kitaplarda, okuyucuyu mutlu edebilecek indirimler de yapabiliyor.

Popüler Kitaplar

Bir kitabın popüler kitaplar arasında olduğuna nasıl karar verebiliriz? Herhangi bir kitabın geçmişte ya da günümüzde çok satılan bir kitap olması popüler olduğu anlamına gelmez. Popüler bir kitap, hangi dönemde yazılmış olursa olsun her dönemde ilgi gören kitaplar olarak ifade edilebilir. Bu tür kitaplara örnek olarak genellikle dünya klasiklerini gösterebiliriz.

Çok eski dönemlerde yazılmış olan bu kitaplar, yıllar geçse de ilk dönemki popülaritesini koruyor. Bu kitaplar dışında modern dönemde yazılmış kitaplardan bazılarının da popüler olduklarına rastlıyoruz. Kısacası bir kitabın popülaritesini o kitabın her dönem ilgi gören bir eser olup olmadığı belirliyor.

Kitap Türleri

Büyük bir yayınevine girdiğinizde çok sayıda kitabın ayrı raflarda sergilendiğini görürsünüz. Bu kitaplar türlerine göre ayrılarak okuyuculara sunulur. Buradaki amaç, okuyucuların ilgilendikleri kitap türlerini kolaylıkla bulmalarını sağlamak. Piyasada birbirinden farklı çok sayıda kitap türü olduğunu görüyoruz. Kitap türleri genel olarak şöyle sıralanabilir:

 • Din kitapları,
 • Bilgi kitapları,
 • Çocuk kitapları,
 • Şiir kitapları,
 • Hikaye kitapları,
 • Romanlar,
 • Anı kitapları,
 • Gezi kitapları,
 • Sağlık kitapları,
 • İnceleme kitapları,
 • Yemek kitapları,
 • Hobi kitapları,
 • İş dünyası kitapları,
 • Masallar,
 • Konuşma kitapları,
 • Öyküler,
 • Edebiyat kitapları,
 • Deneme kitapları,
 • Felsefe kitapları,
 • Psikoloji kitapları,
 • Siyaset kitapları,
 • Tarih kitapları,
 • Sosyoloji kitapları,
 • Kişisel gelişim kitapları,
 • Akademik kitaplar,
 • Toplum kitapları,
 • Siyaset kitapları,
 • Hukuk kitapları,
 • Bilim kitapları,
 • Eğitim kitapları vb.

Akademik Kitaplar

Akademik bir kitap, konu hakkında uzman bir eğitimci tarafından yazılmış nitelikli bir kitap olarak ifade edilebilir. Akademik kitaplar genellikle lisans ya da lisansüstü eğitim alanların ilgilendikleri kitap türleri arasında yer alır.

Herhangi bir konu hakkında çalışma yapan herkesin akademik niteliğe sahip kitaplara ihtiyacı bulunuyor. Yani bu tip kitaplar sadece okul okuyanlar için tercih edilen kitaplar değil. Bir bilim alanında mevcut olan akademik bakış açısını merak eden herkesin işine yarayacak kitaplar akademik türler.

Akademik dilde yazılan kitaplar, uzmanlık alanı hakkında temel bilgileri olmayanlar için biraz karmaşık görünebilir. Bu nedenle, akademik çalışmalar genellikle alan hakkında temel bilgisi olanların tercih ettikleri kitaplardır. Belirli bir kesimin ilgi alanına girdiği için satış rakamları, standart bir kitap türüne göre daha düşük gerçekleşir. Ancak bu alanda standart bir kitaptan daha yüksek satış rakamlarına sahip eserler de yok değil.

Çocuk Eğitimi Kitapları

Çocukların gelişim süreçleri oldukça önemli. Çocuk eğitimi kitapları gelişim sürecindeki çocuklar için oldukça yararlı çalışmalar. Genellikle çocukların bulundukları yaş aralıklarına göre bu kitaplar hazırlanıyor. Farklı yaş gruplarına göre hazırlanmaları, çocukların bulundukları yaştaki gelişim düzeylerine uygun olmasını sağlıyor. Bu sayede çocuklar görsel, işitsel ve dokunsal olarak kitaplar sayesinde hızlı bir gelişim sağlayabiliyor.

Çocuk eğitici kitapları çocukların gelişimsel bozukluklarının tedavisinde de kullanılabiliyor. Çocuklara dış dünyayı anlatmak için son derece kullanışlı olan bu tür kitaplar, çocukların yaş gruplarına uygun materyallerle üretiliyor. Üretiminde daha dayanıklı materyallerin kullanılması, bu tip kitapların maliyetini biraz artırabilmekte. Bunun dışında, çocukların gelişim sürecine doğrudan etkisi olan bu kitapların hazırlanması sürecinde de muhakkak konuya hakim bir uzmandan destek alınması gerekiyor. Yani çocuk kitapları gelişigüzel bir şekilde yazılmamalı!

Kişisel Gelişim Kitapları

Günümüzde kişisel gelişim kavramı her geçen gün daha da fazla ilgi gören bir kavram halini aldı. Bugün pek çok alanda kişisel gelişim kitapları bulunuyor. Eskiden yüz yüze kurslar aracılığıyla öğrenilebilen konuların pek çoğu artık kişisel gelişim konulu kitaplar sayesinde öğrenilmekte. Bu tür kitapların hemen hepsinin çok etkileyici bir başlığa sahip olduğunu görebilirsiniz.

Bu tür kitapların başlığını görenlerde bir heyecan oluşturması normal. Bu biraz da pazarlamaya yönelik bir taktik. Bir kişisel gelişim kitabının etkili olup olmayacağını önceden kestirmek mümkün değil. Ancak bir öneri olarak, kitabın yazarının konu hakkındaki uzmanlığını araştırmanızı söyleyebiliriz. Eğer kitabı yazan, konu hakkında donanımlı biriyse kişisel gelişim kitabında yer alan önerilerin de altının dolu olduğunu düşünebiliriz.

Bunun dışında bu tür kitapların pek çoğu ilham verici özelliğe de sahip. Bir hedefiniz varsa ve bu hedefinize ulaşmak için nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız başarılı bir kişisel gelişim kitabı ile hedeflerinize büyük bir adım atabilirsiniz.

Kişisel gelişim kitabı seçiminde diğer insanların tavsiyelerini de göz önüne alabilirsiniz. Bir konu hakkında deneyimli olmak için illa bir olumsuzluk yaşamanız gerekmiyor. Başkalarının yaşanmışlıklarından dersler çıkarak ihtiyaç duyduğunuz gelişimi sağlayabilirsiniz.

Masal Kitapları

İyi bir masal kitabı nasıl olmalı? Çocuk gelişimine doğrudan katkısı olan masal türündeki kitaplar için bu soru son derece önemli. Bir masal kitabının yine çocuk gelişimi uzmanı gözetiminde yazılmasında yarar bulunuyor. Çünkü her masal, her çocuğun gelişim sürecine olumlu katkı sağlamayabilir.

Hikaye içerisinde kullanılan kelimelerden cümle yapısına kadar her şeye masal türünde dikkat edilmesi gerekiyor. Masal kitapları çocuk gelişimine doğrudan katkı sağlayan kitaplar oldukları için her yazarın kitabına da güvenilmemeli. Bu konuda uzman tavsiyeleri almak yararlı olabilir. Hikaye kitapları çocukların hayal dünyasını geliştiren kitaplar oldukları için genellikle resimlerle destekleniyor.

Öykü Kitapları

Öykü türünde yazılmış eserler, gerçek dünyadaki yaşamları öyküleştirerek okuyana ve dinleyene farklı bir tat verir. Gerçek ya da gerçeğe yakın bir olayın işlendiği öykü kitapları ile çocuklar kadar gençlerin de hayal dünyasına katkı sağlanabilir.

Öykü kitabı seçiminde çocukların yaş grubuna uygun kitaplar tercih edilmeli.  Öykü türünde olaylar genellikle yalın bir dille anlatılır. Olay basit bir kurgu doğrultusunda ilerler ve karmaşık olmayan bir biçimde tamamlanır.

Düz yazı şeklinde hazırlanan öyküler kısa bir biçimde yazılır. Öykülerde yer alan karakter sayısı bir romana göre oldukça azdır. Bazen iki ya da üç karakter ile öykü tamamlanabilir. Gerçeğe yakın olan öykülerde ise daha fazla sayıda karakter bulunur.

Romanlar

Kurgusal eserlerden bir diğerini de roman oluşturuyor. Edebiyatta romanlar çok uzun bir geçmişe sahip bulunuyor. Düz yazı biçiminde yazılan bu edebiyat türünde olaylar yine mantıklı bir kurgu içerisinde sunuluyor.

Klasik romanlar geçmişten günümüze kadar ilgi gören eserler olmakla birlikte modern roman çalışmaları da okuyucuların ilgisini çekmeyi başarıyor. İyi bir roman, sürükleyici bir dille yazılmalı ve basit bir anlatıma sahip olmalı. Günümüzde karmaşık bir dille yazılan romanın, okuyucularını daha ilk sayfalardan sıktığı görülüyor.

Şiir Kitapları

Şiir, herhangi bir konu üzerine yazılmış metinler olarak biliniyor. Bir duyguyu ya da bir düşünceyi anlatmak için geçmişten günümüzde kadar hep şiirler tercih edilmekte. Şiir kitapları birden çok sayıda şiirin divan olacak şekilde kitap haline getirilmesi işlemi. Bu tür kitaplar, şairlerin hayata olan bakış açısını bizlere yansıtıyor. İyi bir şiir kitabı, okuyucuyu derinden etkileyebilmeli. Ayrıca şiirlerde söz sanatları da başarılı bir şekilde yansıtılabilmeli.

Bilim Kitapları

Bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar gerçekten de önemli. Yapılan bu nitelikli çalışmalar bilim adını alıyor. Bilim kapsamında belirli bir alana yönelik olarak yapılan bu çalışmaların derlenmesi sonucunda da bilim kitapları ortaya çıkıyor. Günümüzde pek çok alanda bilimsel kitaplara rastlamak mümkün. Deneye dayalı bilimlerde elde edilen bulgular kanun niteliği taşıyor. Bu nedenle, geçmişte yazılmış olan deneye dayalı bilimsel kitapların bugün de geçerlilikleri bulunuyor.

Edebiyat Kitapları

Edebiyat kavramına pek çok eylemi sokmak mümkün. Edebiyat genel olarak; bir duygu, düşünce, imge ya da olayın estetik bir bakış açısı ile yorumlanması şeklinde tanımlanabilir. Edebiyat denilince akla sadece yazılı eserler gelmemeli. Sözlü eserler de edebiyatın bir parçası olarak değerlendiriliyor.

Edebiyatta herhangi bir konu sınırı da bulunmadığı için edebiyat kitapları çok sayıda konuyu işleyebiliyor. Edebiyat kapsamında verilen eserler genellikle toplumun ve yazıldığı dönemin konuları ile alakalı. Ancak böyle kesin bir kural elbette bulunmuyor.

Eğitim Kitapları

Herhangi bir eğitim alanında verilen eserler eğitim kitapları olarak adlandırılıyor. Günümüzde eğitim kitabı denilince akla her ne kadar sınavlara yönelik kitaplar gelse de bu tür kitapların alanı daha geniş. İnsanın eğitilebildiği hemen her alanda bu tür kitaplar yazılabiliyor.

Eskiden internetin çok yaygın olmadığı dönemlerde eğitime yönelik olarak yazılan kitapların önemi daha fazla biliniyordu. Günümüzde her konunun internet ortamında ulaşılabilir hale gelmiş olması, eğitime yönelik kitaplara olan ilgiyi biraz azalttı. Bu durum, yayınevlerinin de bu tür kitapları basmakta daha isteksiz olmasına yol açtı.

Günümüzde sınırlı konularda da olsa eğitime dair kitaplar yazılmakta ve basılmakta. Ancak bu tür kitaplar çok büyük oranda sınavlara yönelik olarak üretiliyor. Bu kitapların okuyucu kitlesini de çok büyük oranda öğrenciler oluşturuyor.

Felsefe Kitapları

Bir bilgi alanının ya da bilimin özünü oluşturan tüm ilkeler bugün Felsefe olarak adlandırılıyor. Felsefenin alanı oldukça geniş. Geçmişten günümüze kadar pek çok alanda felsefi eserler yazılmış durumda. Felsefe bir bilim alanı ve tüm bilimlerin de başı sayılıyor. Felsefe kitapları biraz ağır anlamları içerisinde barındırıyor.

Haliyle herkesin kolaylıkla okuyarak anlayabileceği bir alan değil. Bir felsefe kitabından farklı anlamlar çıkarmak da mümkün. Felsefe alanına ilgi duyanların bu alanda yazılmış temel eserlere yönelmeleri başlangıç adımı olarak önerilebilir. Ağır felsefe kitapları, alanla ilgili temel eksikliklerin tamamlanmasından sonra ele alınmalı.

Hukuk Kitapları

Hukuk alanında yazılmış eserler çok sayıda kesimi ilgilendiriyor. Hukuk kitapları kamu kurumu personeli dahil geniş bir okuyucu kitlesine sahip. Hukuk alanında yazılmış metinleri okumak hukuki hakların öğrenilmesi açısından da son derece önemli. Gerek kamu hukuku gerekse özel hukuk eserleri ile hukuk alanında yeterli bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

Bir hukuk kitabının ne kadar kalifiye olduğu yazarından anlaşılabilir. Kitabın yazarı hukuk alanında tanınan ve isim yapmış biri ise kitabında da hukuk konularının özveri ile işlendiğinden emin olabilirsiniz.

Psikoloji Kitapları

Ruhbilim olarak bilinen psikoloji, insan zihnini yakından inceliyor. Zihinsel süreçler ve davranış kalıpları psikolojinin ilgilendiği alanlar olarak tanımlanıyor. Psikoloji kitapları ruhbilim alanında yazılmış eserler. Bu alanda nitelikli eserler okuyarak psikoloji biliminde belirli bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

Psikoloji alanına ilgi duyuyorsanız yine giriş kitaplarını okuyarak alana giriş yapabilirsiniz. Psikoloji alanında eğitim alıyorsanız ileri seviye okumalarla, bu alanda ciddi düzeyde yol kat edebilirsiniz.

Siyaset Kitapları

Bir toplum içerisinde çatışma halinde olan bazı kesimler bulunuyor. Bu kesimler, siyaset aracılığıyla ortak bir paydada buluşmaya çalışıyor. Siyaset kitapları, ele alınan toplumun siyasi geçmişi ve bugünü hakkında okuyucularına bilgi veren değerli kaynaklar. Bu kitapları okuyarak toplumun siyasi eğilimini anlamak mümkün oluyor.

Siyasi alanda yazılmış bir kitabı okumadan önce yazarın görüşünü bilmekte fayda var. Yazarın siyasi görüşü bilinerek kitap okunursa konunun işleniş biçiminin taraflı olabileceği de göz önünde bulundurulabilir.

Sosyoloji Kitapları

İnsanların bir araya gelmesi ile toplumlar oluşur. Sosyoloji bilimi, insan ve insanların bir araya gelmesiyle oluşan toplumları inceleyen bir bilim dalı. Sosyoloji kitapları da toplumbilim konularını ele alan kitaplar.

Sosyoloji bilimi ve bu alanda yazılan eserler sayesinde bir toplumun tarihsel süreç içerisinde nasıl gelişim gösterdiğini öğrenmek mümkün oluyor. Günümüzde sosyoloji pek çok alana el atmış durumda. Sosyolojinin ilgilendiği konular arasında:

 1. Sınıfları ortaya çıkaran yapılar,
 2. Toplum yasaları,
 3. Demografik yapıda meydana gelen değişimler,
 4. Hükümetlerin politikaları,
 5. Irklar ve cinsiyet konuları vb. yer alıyor.

Sosyoloji biliminde evrensel tanımlara rastlamanız pek mümkün değil. Çünkü sosyoloji bilimi sahip olduğu ilkeler nedeniyle evrensel tanımlamalar yapmayan bir bilim dalı. Sosyoloji biliminde, diğer bilimlerde görülen zorunlu koşullar da yer almıyor.

Tarih Kitapları

Geçmişte yaşamış olan uygarlıklar tarih biliminin ilgi alanına giriyor. Geçmişi bilmek önemli bir konu. Çünkü tarih gerçekten de tekerrürden ibaret. Geçmişteki uygarlıkların neler yaşadıklarını öğrenerek günümüzdeki olaylar hakkında öngörüde bulunabiliriz. Tarih kitapları bizlere geçmişteki uygarlıkların yaşadıkları olayları genel hatlarıyla anlatıyor.

Tarih bilimi, diğer bilimler gibi deneye dayalı bir bilim değil. Bu nedenle tarih biliminde doğru kabul edilen unsurlar zamanla değişebiliyor. Gizli kalmış gerçekler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız tarih bilimi ile ilgilenebilirsiniz.

Toplum Kitapları

İnsanların, yaşadıkları toplumdaki kurallara uygun hareket ettiklerini gözlemleyebiliriz. Bu durum herkes için aynı olmamakla birlikte genel olarak geçerli bir durum. Toplum kitapları insan ile insanın içerisinde bulunduğu toplum arasındaki ilişkileri anlatır. Toplumsal kitaplar sayesinde herhangi bir toplum içerisinde yaşayan insanın davranışlarını, düşüncelerini ve duygularını anlamak mümkün hale gelir.

Sık Sorulan Sorular

Bu bölümde kitaplar ile ilgili sık sorulan sorulara yer verdik. Genel hatlarıyla kitaplar ve kitabın insana sağladığı faydalar oldukça önemli. Sık sorulan sorulara göz atarak yazının geneli hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kitap okumanın çocuklara pek çok faydası bulunuyor. Bu nedenle çocukların gelişim süreçlerinde kitapların desteğini almanın önemi büyük. Çocuğunuzun yaşı kaç olursa olsun ona kitap okumalısınız. Çocuklarınıza kitap okuduğunuzda çocuğunuzun hayal dünyası başta olmak üzere pek çok alanda gelişimine katkıda bulunmuş olursunuz.

Çocuklarınıza kitap okuyarak onların düşünce dünyalarını geliştirirsiniz. Ayrıca kelime haznelerinin gelişimine destek olarak ileriki yaşlarında onların daha iyi iletişim kurmalarına destek olmuş olursunuz. Kitaplar, çocuk gelişimine destek sağlayan bir unsur olduğu kadar çocukları mutlu eden önemli bir de arkadaş.

Kitap okuma aktivitesi yetişkinlere de sayısız faydalar sağlıyor. Düzenli kitap okuyan bir yetişkin bu sayede: gelişmiş bir empati yeteneğine sahip oluyor.

Ayrıca kitap okumanın stresi azaltıcı etkisi de bulunuyor. Kitap okuyarak depresyon belirtileriniz varsa bunları ortadan kaldırabilirsiniz. Düzenli kitap okuyanların kelime dağarcığı da hızlı bir şekilde gelişiyor. Beyindeki bağlantıların güçlü olması da yine kitap okumanın sağladığı önemli bir fayda olarak dikkat çekiyor.

Standart bir düzeyde okuma yazma bilen herkes kitap okuyabilir. Kitap okumada önemli olan ise okuduğumuzu anlamamız. Kitap okuma hızımız genellikle anlayabileceğimiz seviyede bulunur. Farklı teknikler sayesinde kitap okuma hızımızı artırabiliriz. Okuma hızımızı artırmamız, standart bir kitabı daha kısa sürede tamamlamamızı sağlar.

Ayrıca bu sayede elimize aldığımız bir kitaptan sıkılma ihtimalimiz azalır. Verimli bir kitap okuma eylemi için okuduğumuz metne odaklanmalıyız. Ortamın koşulları da okuma eylemi için uygun olmalı. Yine okumamızı hızlandırmak istiyorsak okuma hızını artıran pratikler yapabiliriz.

Kitap okuma konusunda sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Daha fazla kitap okumak istiyorsanız ve bunu başaramıyorsanız belki de okuduğunuz kitap size uygun bir kitap değil. Öncelikle bu konudan emin olmalısınız. Pek çok okuyucu eline bir kitap aldığında kitaptan belirli bir sayfa okuyarak kitaptan memnun olup olmadığını anlamaya çalışır. Eğer kitap okuyucu için sıkıcı ise o kitabı tamamlamadan kapağını kapatır.

Siz de okumaya başladığınız kitabın ilginizi çeken ve akıcı bir dile sahip olduğunu kontrol etmelisiniz. Akıcı bir kitap, sizi sıkmaz ve uzun süre boyunca kitabı okumanızda etkili olur. Bir de hedefler oldukça önemli. Kitap okumayı kendinize bir hedef olarak koymalısınız.

Hedefinizi somut bir şekilde ortaya koyarsanız fizyolojik olarak vücudunuz da kendini bu hedefe göre ayarlar. Elinizdeki kitaptan sıkılıyorsanız vakit kaybetmeden başka bir kitaba geçin. Bir de kitap tavsiyelerini muhakkak gözden geçirin.

Günümüzde pek çok alanda kitapların yazıldığını görüyoruz. Bu kitaplardan bazıları çok satanlar listesinde uzun süre boyunca kalabiliyor. En çok okunan kitaplar dönemsel olarak değişebilmekte. Genellikle yabancı romanların dünya genelinde geniş bir okuyucu kitlesine sahip olduklarını söyleyebiliriz. Haliyle yabancı romanların satış rakamları, diğer kitap türlerine göre oldukça fazla.

Kitap okuma konusunda kesinlikle bir yönlendirme yapmak doğru değil. Herkesin ilgi alanı ve sevdiği konular farklı. Bu nedenle sıkılmayacağınız her kitap kesinlikle okunmalı.

Ancak geçmişteki insanlar ve insanların yaşayışları hakkında bilgi almak için dünya klasiklerini önerebiliriz. Dünya klasikleri geçmişten günümüzde kadar gelen ve popülaritesini kesinlikle kaybetmeyen kitaplar. Dünya klasiklerini muhakkak okumalısınız.

Kişisel gelişim kitapları, insanların gelişim süreçlerine destek sağlayan kitaplar. İlginizi çeken bir konuda kişisel gelişim kitabı okuyabilirsiniz. Bu kitaplar sayesinde dışarıda almanız gereken pek çok eğitim hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kişisel gelişim kitapları dışında klasik eserler de insan gelişimine katkı sağlar. Dünya klasikleri başta olmak üzere klasik kitapları okumanızı önerebiliriz.

Türk klasik eserleri, lisede okunması gereken eserler olarak belirtilebilir. Türk klasikleri sayesinde lise öğrencilerinin hayata bakışı ciddi düzeyde gelişir. Klasik eserleri okumak, öğrencilerin derslerine de pozitif anlamda katkı sağlamakta. Ders kitapları dışında klasik eserleri okuyarak anlama kabiliyeti geliştirilebilir. Bunun dışında, kişisel gelişim kitapları da lise düzeyindeki öğrencileri motive edebilecek kaynaklar arasında yer alıyor.

Siz de kitaplar konusunda hassas bir kişiliğe sahipseniz Kitap Okutan’ın kitaplığına bir göz atabilirsiniz. Kitap Okutan, en iyi eserleri çok uygun fiyatlarla okuyucuya sunuyor.

EN Güzel Roman Kitapları