Yazar hakkında

Özgün ÜNLÜ

Özgün ÜNLÜ
Yazar

Özgün Ünlü, 20.09.1974 tarihinde Muğla’da doğdu. Bodrumlu yazar, ilk, orta ve lise eğitimini Bodrum’da tamamladı. 1992 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde Çini ve Onarımları bölümünde okumaya başladı. 1998 yılında üniversite eğitimini başarılı bir şekilde bitirdikten sonra yurt dışından bir okulun seramik bölümü bursunu kazandı, çok istediği bu fırsatı babasının sağlık problemi nedeniyle askıya alıp çalışma hayatına atıldı.

Mezun olduğu bölümle ilgili bir iş yapmayı tercih etmedi. Gastronomiye olan ilgisi onu İstanbul’a, ünlü Fransız aşçı Melkon’un restoranına sürükledi. Aşçılığı öğrendikten sonra kendi ismini verdiği mekânını sekiz sene çalıştırdı ve anne oldu. Çocuğunu büyütmek için bıraktığı iş hayatına üç yıl sonra aşçı olarak geri döndü.

İçindeki deniz sevgisi ve gastronomi bilgisiyle dünya mutfağının büyük bir kısmına hâkim olduğu için Avrupa, Amerika, Katar vb. ülkelerde, yatlarda aşçı olarak çalıştı. 2017 yılında pandeminin başlamasıyla zaten isteksiz yaptığı, artık ona kölelik gibi gördüğü işini bırakıp bu durumu fırsata çevirdi.
Küçük bir tekne alarak tekne kullanmayı öğrenip kaptan oldu, kendisine faydası olsun diye NLP, yaşam koçluğu sertifikaları aldı lakin hiç kimseye danışmanlık yapmadı. Yeni bir yabancı dil öğrendi ve en sonunda 2023 yılında tamamen sanata dönüp resim ve seramik yapmaya başladı. Hâlen on altı yaşında olan kızıyla birlikte Bodrum’da yaşamaktadır. Son üç yıldır devam eden yazma sevdasının ilk ve en acı meyvesi olan ‘İstismarın İki Yüzü’ adlı kitabı Ağustos 2023’te yayımlanmıştır.

Özgün ÜNLÜ Kitapları

-40%
Orijinal fiyat: 100,00₺.Şu andaki fiyat: 60,00₺.
-40%
Orijinal fiyat: 110,00₺.Şu andaki fiyat: 66,00₺.
-40%

Kişisel Gelişim

İstismarın İki Yüzü

Orijinal fiyat: 155,00₺.Şu andaki fiyat: 93,00₺.

diğer yazarlar

Feridun Hocalar

Feridun Hocalar
YAZAR / Yönetmen / Senarist

05 Mart 1962’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Etiler Hasan Ali Yücel ilkokulunda okuduktan sonra eğitimini Etiler Lisesinde tamamladı…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…