Yazar hakkında

Hasret Kaplan

Hasret Kaplan
Yazar

Ben Hasret Kaplan. Hatay İskenderun doğumluyum. Edebiyat ile olan bağımı ilkokuldayken keşfettim. Hayal dünyamda var olan karakterlerim de benimle birlikte bir dönüşüm yolculuğuna başladı. Hâlâ kendimi keşfetmeye devam ediyorum. Bu düş yolculuğu benim kendimi ifade etme şeklim.

Yazdığım kitaplardan kendime bir orkestra kuruyorum. Ben de orkestra şefiyim. Bazen hırçın bazen herkes tarafından ideal görülen karakter yaratıyorum. Mesele de tam olarak burada başlıyor. Günlük hayatımda yaşadıklarımı ham madde olarak görüyorum. Ben yaşadıkları bir mücevher işler gibi işliyorum. Benim gidemediğim yerlere, varamadığım noktalara karakterlerimin ulaşmasını sağlıyorum. Hayat bu; kim bilir belki bir gün ben de gitmek istediğim yerlere gidebilirim. Hayatta başımıza ne geleceğinizi asla bilemeyiz. Şu aralar hayatımın pek pozitif noktasında değilim. Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyorum. Çoğu insan neden bu bölümü seçtiğimi soruyor. Sıfır noktasından en zirveye kadar ulaşan hikâyelere bayılıyorum.

Bu bazen bir lider, bazen bir ülkenin küllerinden yeniden doğuşu oluyor. İnsanoğlunun verdiği mücadele beni her zaman etkilemiştir. Buna tekrar tekrar tanıklık etmek bana ilham veriyor. Bugüne kadar yazdığım kurgularımdan bazıları kendini gösterme şansı elde etti. Yasak Meyve; Nar, Ay Tutulması, Kelebeğin Gözyaşları… Bu maceranın bitmesini hiç istemiyorum.

Hasret Kaplan Kitapları

-40%
Orijinal fiyat: 165,00₺.Şu andaki fiyat: 99,00₺.

diğer yazarlar

Feridun Hocalar

Feridun Hocalar
YAZAR / Yönetmen / Senarist

05 Mart 1962’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Etiler Hasan Ali Yücel ilkokulunda okuduktan sonra eğitimini Etiler Lisesinde tamamladı…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…