Yazar hakkında

Hamide YEŞİLYURT

Hamide YEŞİLYURT
Yazar

Hamide Yeşilyurt, 10 Nisan 1980 Ordu doğumlu. Baba memleketi Ankara’da büyüdü. İki erkek kardeşi var. İlkokul, ortaokul ve sağlık meslek lisesi ebelik bölümünü Ankara’da okudu.2001 yılı Nisan ayında Sağlık Bakanlığı kadrosunda ebe olarak küçük bir şehre atandı. Memurluk hayatı boyunca birçok ilde görev yaptı ve hala bir devlet hastanesi çocuk ve kadın doğum acil servisinde çalışıyor. Meslek hayatında yirmi dördüncü hizmet yılında ve işini çok seviyor. Üniversitede iki önlisans programını da başarıyla bitirdi. Biri Laboratuvar ve Veterinerlik, diğeri İnsan Kaynakları Yönetimi bölümü.

Evli ve ikisi kız, ikisi erkek dört tane çocuğu var. En büyük kızı tıp fakültesi, diğer kızı veterinerlik bölümü öğrencisi. Üçüncü çocuğu on beş yaşında ve otizmli. En küçük oğlu ise on bir yaşında.

Yazma ve okuma merakı ortaokul sıralarında başladı. Öğrenim hayatı boyunca edebiyat etkinliklerinde etkin bir şekilde yer aldı. O dönemlerde yazdığı kısa öykü ve kompozisyonlarla birçok yarışmada dereceye girmeyi başardı. İş hayatı ve birbiri ardına doğan çocukları sebebiyle yazmayı ertelediği yıllar oldu. İlk kitabı Kalbimdeki Düşman 2017 yılında, ikinci kitabı Masal Gibi 2018, üçüncü kitabı Gizemli Yolcu 2019 yılında ve dördüncü kitabı Kırmızı Gelinlik 2020 yılında Grafist Yayınlarından çıktı. 2022 yılı temmuz ayında Aşk Falcısı ve Beni Deli Ediyorsun isimli iki kitap daha çıktı. Ayrıca dijital e-kitap platformu olan bir uygulamada on iki adet hikâyesi yayınlanmakta.

Kitaplarında güçlü ve ayakları yere sağlam basan, hayattan ne istediğini bilen, mücadeleden vazgeçmeyen kadınları yazmayı tercih ediyor. Kitap okumayı, çocuklarıyla zaman geçirmeyi seviyor. Özellikle de otizmli oğluyla geçirdiği zamanın değerinin paha biçilemez olduğunu ifade ediyor.

Hamide YEŞİLYURT Kitapları

-40%
Yeni
Orijinal fiyat: 125,00₺.Şu andaki fiyat: 75,00₺.

diğer yazarlar

Feridun Hocalar

Feridun Hocalar
YAZAR / Yönetmen / Senarist

05 Mart 1962’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Etiler Hasan Ali Yücel ilkokulunda okuduktan sonra eğitimini Etiler Lisesinde tamamladı…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…