Yazar hakkında

Filiz Karakoç

Filiz KARAKOÇ
Yazar

Filiz KARAKOÇ, 1971 yılının kasım ayında Bursa’da doğan yazarımız, çocukları Kuzey ve Lidya sayesinde hâlâ çocukluğunu yaşıyor ve büyümeye de hiç niyeti yok.

Çocukluğundan beri boya kalemlerine olan tutkusu nedeniyle okul defterlerinin arka sayfalarını rengârenk çizimlerle dolduruyordu. Profesyonel hayata adım attıktan bir süre sonra çizdiği karakterlerle konuşmaya başlayınca doktor tavsiyesiyle hikâyeler yazıp resimlemeye başladı. Böylece ömrü boyunca bir türlü büyütemediği kendisine, dünya dolusu çocuk hediye edebilecekti.

Çocukların kahkahalarından aldığı ilhamla kukla gösterileri düzenleyen, amigurumiden çizgi film karakterleri örüp sevdiklerine hediye eden, çatal ve kaşıkları heykellere dönüştüren, yağmuru dinmeyen Paris’teki evinde yaz havasını sürekli yaşatmak için plaj kumu koleksiyonu yapan yazarımız, hayvanları; özellikle kurbağaları çok sever. ‘Öpücük Kutusu’, sayısız hikâyenin ve yaratımın sahibi olan yazarın, basılan ilk kitabıdır. Şu anda Paris’te yaşıyor ve hâlâ büyüyünce ne olacağına karar veremediği için bir sürü kursa katılıp öğrenmeye devam ediyor.

Filiz KARAKOÇ Kitapları

-40%
Yeni

Çocuk Kitapları

Öpücük Kutusu

Orijinal fiyat: 100,00₺.Şu andaki fiyat: 60,00₺.

diğer yazarlar

Feridun Hocalar

Feridun Hocalar
YAZAR / Yönetmen / Senarist

05 Mart 1962’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Etiler Hasan Ali Yücel ilkokulunda okuduktan sonra eğitimini Etiler Lisesinde tamamladı…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…