YAZAR Hakkında

Doğukan Kaçan

Doğukan Kaçan
Yazar

Doğukan Kaçan ‘Edebiyattan İyiliğe’ felsefesiyle yola çıkmış bir Türk genci, yazarıdır.

Kitap yazmaya kalp kırıklığı ve çevre kırıklığı yüzünden başlamıştır. İlk eseri TUTUNDUĞUM YAKAMOZ adlı şiir kitabıdır. Bu eseri felsefi şiirlerden oluşmaktadır. Amacı insanların olduğu durumun farkına varıp değişimlerine yardımcı olmaktır. Diğer yandan ailesi tarafından baskılar çoğalınca ailesine kitaplardan çok kazanıyorum diyebilmek için kredi çekip çektiği kredi bakiyesini babasına vermiştir. Bunun amacı aslında kitap ve edebiyat işine ailesinin karışmamasıydı ve bu konuda başarılı da olmuştur. Çok geçmeden 14 Şubat’ta UÇURUMDAKİ KELEBEKLER adlı eserini çıkarmıştır.

Bu süreçte yazar arkadaşları ile birlikte bir edebiyat atölyesi kurmuştur ve çocuklara yönelik edebiyat aktarımı sağlamışlardır. Amaçları büyük bir yapı hâline gelip gelecek nesillere umut olabilmektir. Ve öyle de olmuşlardır. Bu arada yazar, şair Doğukan Kaçan on iki kız çocuğunu okutmaya başlamıştır. Bu çocuklar yazarı tanımaz, yazarsa onları tanımaz dense de Doğukan Kaçan her çocuk ile yakından ilgilenir ve konuşurdu. Ama bunu kimse bilmezdi. Yazar bu olayın nedenini, “Ben onlara nefer olmak isterim neden değil.” diye açıklamıştır.
Bu süreçte DOSTLARIMIZA MEKTUPLAR adlı eseri derleyip edebiyata kavuşturan yazar bu kitabın gelirleri ile 800 hayvanın bakım ve tedavisini üstlenmiştir.

“Hayvanlara karşı medeniyet” diye bahseden değerli bir bakış açısı olmuştur her zaman Doğukan’ın. “Çünkü hayvanlardır insanlardan medet ummayan, hayvanlardır karşılıksız seven, böyle değerli dostlara her zaman saygı duyulmalıdır.” der Doğukan Kaçan. Zaman geçmeden bir eser daha çıkaracaktır. Eserlerinin amacı ülke gündemini yansıtma ve bunu edebiyatla buluşturarak ülke sorunlarını dile getirip düzeltmektir.
Dediğimiz gibi, İYİLİKTEN EDEBİYATA…

Doğukan Kaçan kitapları

-40%
Yeni

Kitaplar

Onun Adı

Orijinal fiyat: 120,00₺.Şu andaki fiyat: 72,00₺.

diğer yazarlar

Füsun Göncü

FÜSUN GÖNCÜ
YAZAR / BASIN DANIŞMANI

İstanbul’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Heybeliada’da, liseyi Levent Meslek…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…