Yazar hakkında

Asya Genç

Asya Nihan GÜNDOĞAN
Yazar

Asya Nihan GÜNDOĞAN, 1983 yılında Erzurum’un İspir ilçesine bağlı Yeşiltepe köyünde dünyaya geldi. İlkokulu köyde okuyan yazar, eğitimine devam etmek istedi ama ne yazık ki babasının ‘kızlar okumaz’ düşüncesi nedeniyle okula devam edemedi. Aslında babası okumaya aşık bir adamdı ancak sadece erkelerin okuması gerektiğini düşünüyordu. On çocuğun içinde tek kız olmasına rağmen Asya, okumak için babasını ikna edememişti. Annesi de eşi gibi düşünüyordu.

Asya, köyde okuma imkânının olmadığını anlamıştı. Yine de bir şansı vardı. Çocukluğundan beri Kocaeli’ye göç edecekleri konuşuluyordu. Asya sabırsızlıkla Kocaeli’ye göç edecekleri günü bekledi. Şehre taşındıklarında, babası izin vermese bile gerekirse babasından gizli açık öğretime yazılıp okuyacaktı. On altı yaşına geldiğinde Asya’nın ailesi Kocaeli’ye göç etti. Asya yine babasından izin istedi. Yine isteği kabul edilmedi. Asya okumaya kararlıydı. Ne yazık ki aile yazın köye gidiyordu. Kayıt zamanı Asya köyde olacağı için bir tanıdığına gerekli evrakları bırakarak köye gitti. Ailesinden gizli açık öğretime kaydını yaptırdı, ortaokul ve liseyi açıktan tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Tarih bölümünü kazanan Asya, aynı üniversitenin eğitim fakültesinde pedagojik formasyon eğitimi alarak tarih öğretmeni oldu. Aynı zamanda arıcılık yapan yazar, yaşadıklarından öğrendiklerini kitaplaştırarak kendi olma mücadelesine devam ediyor.

Asya Nihan GÜNDOĞAN Kitapları

-50%

Kitaplar

Okuma Aşkı

Orijinal fiyat: 195,00₺.Şu andaki fiyat: 97,50₺.
-50%

Kitaplar

Vuslat

Orijinal fiyat: 195,00₺.Şu andaki fiyat: 97,50₺.
-50%
Orijinal fiyat: 125,00₺.Şu andaki fiyat: 62,50₺.
-40%
Orijinal fiyat: 110,00₺.Şu andaki fiyat: 66,00₺.

diğer yazarlar

Feridun Hocalar

Feridun Hocalar
YAZAR / Yönetmen / Senarist

05 Mart 1962’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Etiler Hasan Ali Yücel ilkokulunda okuduktan sonra eğitimini Etiler Lisesinde tamamladı…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…