AHU AYSAL KeriMOĞLU hakkında

Ahu Aysal Kerimoğlu

Ahu AYSAL KERİMOĞLU
Yazar

Ahu Aysal Kerimoğlu, İstanbul’da dünyaya geldi. Babası Cerrah-paşa Tıp Fakültesi Nöroloji bölümünün kurucusu Prof. Dr. Sebahat-tin Kerimoğlu, annesi Meryem Nimet Kerimoğlu’dur. İlk öğrenimini İstanbul Şişli Terakki’de yaptıktan sonra İngiltere’ye giderek Eastborne College’e devam etti.

Okul yıllarında tanıştığı Ünal Aysal’la dünya evine giren Ahu Hanım daha sonra eşiyle birlikte eğitimlerine İsviçre’de Neuchatel Üniversitesinde devam ettiler. Eşinin işi dolayısıyla da Belçika’ya yerleştiler. Şu anda ise ayrılmış olduğu eşinden Ala Aysal Şirin ve Ceyla Aysal adında iki kızı bulunmaktadır.

Ahu Aysal, Türkiye ‘de turizm işine ilk olarak 1985 yılında atıldı. Antalya Kemer’de ilk tatil köyü olan Club Salima’yı kurdu. 1999 yılında yine Kemer’de Türkiye’nin ilk Thalassoterapi Merkezi’ni de içinde bulunduran Ma Biche Oteli’nin projesine başlayan Ahu Aysal 2002 yılında tesisi hizmete geçirdikten sonra işletmeyi kiraladı.

2002’de İstanbul’a dönerek aile şirketi olan Unit Turizm Yatırımları A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. Aynı yıl Kuruçeşme’de eski Muhsinzade Yalısı’nın da bulunduğu araziyi satın alan Aysal, yalıyı aslına uygun olarak yeniden inşa ettirerek 2006’da hayalindeki Hotel Les Ottomans’ı işletmeye açtı.

Ahu Hanım’ın hâlen genel müdürlüğünü yapmakta olduğu otel, ‘Feng Shui’ konseptine uygun olarak tasarlandı ve sertifikalandırdı. Birçok ödül alan Hotel Les Ottomans’ın kurucu ve yöneticisi Ahu Aysal 2007’de Ekonomist dergisi tarafından ‘Yılın Kadın Girişimci-si’ seçildi.

Ayrıca

  • SKAL International,
  • TUROB (Türkiye Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği),
  • TURYİD (Turizm Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği),
  • KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği),
  • ÖZBİ (Türkiye Özel Belgeli, Özel Nitelikli Ve Butik Otelciler-Turistik İşletmeciler Birliği Derneği)
  • TYD (Turizm Yatırımcıları Derneği) üyesidir.

Birçok başarıya imza atmış olan Ahu Aysal, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Antalya’da bir anaokulu ve bir düğün salonu yaptırmış ve kendisine ait Volkswagen model klasik otomobili Rahmi Koç Müzesi’nde sergilenmek üzere müzeye bağışlamıştır.

https://ahuaysalkerimoglu.com

Ahu Aysal Haberleri
Ahu Aysal Haberler
Ahu Aysal Haberler

Ahu AYSAL KERİMOĞLU Kitapları

-40%
Yeni
Orijinal fiyat: 165,00₺.Şu andaki fiyat: 99,00₺.

diğer yazarlar

Feridun Hocalar

Feridun Hocalar
YAZAR / Yönetmen / Senarist

05 Mart 1962’de İstanbul’da doğdu. İlkokulu Etiler Hasan Ali Yücel ilkokulunda okuduktan sonra eğitimini Etiler Lisesinde tamamladı…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…