Yazar hakkında

Ahmet Ali Bektaş

Ahmet Ali Bektaş
Yazar

1974 yılında Antalya’da doğdu. Orta ve lise eğitimini Torbalı’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarih bölümünden ve aynı üniversitenin Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Çeşitli üniversitelerde bilirkişi eğitimleri sertifika koordinatörlüğü yaptı.

Belge / imza inceleme (grafoloji), Trafik kazaları, Bedensel Zararlar Tazminat Hukuku, Gayrimenkul Değerleme, Bilişim Suçları, Olay yeri İnceleme, Yangın ve Patlama konularından sertifika eğitimleri düzenledi. Bu alanlarda teorik derslerin yanında pratik uygulamalarla yüzlerce bilirkişi yetiştirdi. Aynı dönemde Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Adli Bilimler Anabilim Dalı Olay Yeri ve Kriminalistik Bilim Dalı alanında master eğitimini tamamladı.

Uzun yıllar Adli Bilimler Laboratuvarında çeşitli adli konuların teknik ve bilimsel alanında çalışmalar yürüttü. Bu alanda uzman görüşü bilimsel mütalaa raporları yazdı. Türk Ceza Adalet Sisteminde Uzman Görüşünün Yeri ve Değerlendirilmesi adlı tezi bulunmaktadır. Hâlen kendi adına Forensic Evidence / Adli Delil Laboratuvarını işletmektedir. Forensic Evidence Lab. laboratuvarında dava konusunun delil niteliğinde olan teknik ve bilimsel alanla ilgili uzman görüşü ve bilimsel mütalaa hizmeti vermektedir.

Ahmet Ali Bektaş Kitapları

-40%

Akademik

Eyvah İmzam

Orijinal fiyat: 250,00₺.Şu andaki fiyat: 150,00₺.
-40%
Yeni
Orijinal fiyat: 110,00₺.Şu andaki fiyat: 66,00₺.
-40%
Yeni
Orijinal fiyat: 125,00₺.Şu andaki fiyat: 75,00₺.

diğer yazarlar

Füsun Göncü

FÜSUN GÖNCÜ
YAZAR / BASIN DANIŞMANI

İstanbul’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Heybeliada’da, liseyi Levent Meslek…

Türker Alpertonga

TÜRKER ALPERTONGA
YAZAR / YAYIN YÖNETMENİ

1975 Malatya doğumludur. İlköğrenimini Malatya’da, orta ve lise öğrenimini…

Ümit Özkan

ÜMİT ÖZKAN
YAZAR / AVUKAT

1973 yılında Burdur’un Tefenni ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini…

Yılmaz Ali

YILMAZ ALİ
YAZAR / YEMİNLİ TERCÜMAN

Evli ve üç çocuk babası olan yazar 1974 Gaziantep doğumlu olup 1994’ten beri…